SON DAKİKA : >>>

93563tum

Gönen Haber

Temayülün 1’cisi

mehmetkaratanGönen,  Ankara’ya temsilcisini göndermeye uzun yıllardan sonra ilk defa bu kadar çok yaklaştı. AK Parti’nin partililerin nabzını ölçmek amacıyla 1 Mart Pazar günü yaptığı eğilim yoklamasında, Balıkesir’deki teşkilatların tamamının desteğini arkasına alan  Gönenli Milletvekili aday adayı Mehmet Karatan’in birinci çıktığı öğrenildi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili aday adayı Mehmet Karatan’ın, Nisan ayında açıklanacak AK Parti Balıkesir Milletvekili aday listesinde ilk üç içerisinde yer almasına kesin gözüyle bakılmaya başlandı. Gönen’in yıllardır süregelen milletvekili özleminin Karatan’la son bulması beklenirken; AK Parti’nin tüm illerde olduğu gibi Balıkesir’de de 1 Mart Pazar günü partililer nezdinde gerçekleştirdiği eğilim yoklamasının galibi Karatan oldu.

Devamını oku...

Protokol rezaleti..!

kalabalkAnt öyküsünün önsözüne ‘Ben Gönen’de doğdum’ yazarak Gönen’in gönül elçiliğini sürdüren Ömer Seyfettin öksüz kaldı..

‘Baş nereye giderse ayak onu takip edermiş’; Türk Edebiyatına adını altın harflerle yazdıran Ömer Seyfettin adına düzenlenen,  Kültür Sanat Haftasının açılış törenine davetiyede ev sahibi olarak yer alan Gönen Kaymakamı ne yazık ki katılmadı. Kaymakamın iştirak etmediği Kültür Sanat Haftasının etkinliğine siyasiler, meclis üyeleri, milletvekili aday adaylarının yanı sıra maalesef Gönen halkı  da ilgi göstermedi.

Devamını oku...

Dökmen: Gönen’i kültür şehri yaptı

dökmen-sehirGönen Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Dökmen, Ömer Seyfettin Haftasının açılışında, unutulmaz öykü yazarıyla  ilgili ders verir nitelikte konuşma yaptı.

26. Ömer Seyfettin Kültür ve Sanat Haftası, Ömer Seyfettin Meydanında düzenlenen törenle başladı. Haftanın açış konuşmasını yapan Gönen Belediye Başkan Yardımcısı, Türk edebiyatının unutulmaz öykü yazarları arasında yer alan Türkçülük akımının öncülerinden Ömer Seyfettin’le ilgili “And hikayesinde ‘Ben Gönen’de Doğdum’ diyen hemşehrimiz Ömer Seyfettin, ilçemizi dünyaya tanıtmıştır. Hikayelerinde doğduğu yer olan Gönen’i anlatarak ilçemizi kültür şehri yapmıştır.

Devamını oku...

Muhtarlar dinleniyor

muhtarlarGönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın başlattığı periyodik geniş katılımlı istişare toplantıları devam ediyor. Toplantıda Ayvacık ve çevresindeki mahallelerin sorunları ile bu mahallelerde yapılacak çalışmalar ele alındı. 10 mahalle muhtarı ile Büyükşehir ve Gönen Belediyesi yetkililerinin katıldığı toplantı yaklaşık 1.5 saat sürdü.

Devamını oku...

Meslek komiteleri toplandı

gtotoplantıGönen Ticaret Odası Konferans Salonunda Yönetim Kurulu Başkanı Hasan ÖZÇAĞLAYAN ve Meclis Başkanı Ali ÖZER’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda yedi meslek komitesinden otuz komite üyesi hazır bulundu. Komite üyelerine Oda tarafından gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan etkinlikler hakkında bilgi verildiği toplantıda ayrıca komite üyelerinin de yapılması gereken icraatlar hakkında değerli görüşleri alındı. 

Ankara’ya yakışır

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

karatantemayülBalıkesir’deki temayül yoklamasında deyim yerindeyse Karatan fırtınası esti. AK Parti’nin Balıkesir’deki en güçlü aday adaylarının başında gelen  işadamı Mehmet Karatan, temayül yoklamasında en fazla ilgi çeken aday adayı oldu. Gönen Teşkilatının tam destek verdiği Milletvekili aday adayı Karatan’ın,  Balıkesir listesinde yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.  

Devamını oku...

Şüpheli intihara inceleme

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

avtüfeğiÖnceki sabah vatandaşların ihbarı üzerine Gönen, Taştepe mahallesi, Taş ocakları mevkiine gelen Jandarma, kendisine ait otomobilin yanında başından vurulmuş olarak bir ceset buldu.

Gönen Cumhuriyet Savcılığının ilk belirlemelere göre üzerinde intihar ihtimali görülen kişinin Gönen ilçesi Killik Mahallesinden çiftçi Mustafa Karanfil(49) olduğu tespit edildi.

Devamını oku...

Karatan aday adayı

karatan2011’de 6. sıradan listede yer bulan Emin Mehmet Karatan, 7 Haziran seçimleri için AK Parti’den Balıkesir milletvekili aday adayı oldu. Karatan’ın listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Karatan, aday adaylığı başvuru evraklarını AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan’a teslim etti.Resmi başvurusu için AK Parti Balıkesir İl teşkilatına giden Mehmet Karatan, halka hizmet etmek için milletvekili aday adaylığına başvurduğunu ifade etti.

Devamını oku...

Başkan Yakar Ankara’dan Döndü

istişareGönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca Ankara’da düzenlenen ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.
19 Şubat’ta AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca düzenlenen ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanları, il, ilçe ve belde, belediye başkanlarının yanı sıra 81 ilin il başkanının katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Devamını oku...

Gönen'de silah sesleri

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

Havaya-Rastgele-Kuru-Sıkı-İle-Ateş-AçtılarGönen'in kurtuluş Mahallesinde silah sesleri duyan vatandaşlar polisi aramasıyla olay yerine çok sayıda polis intikal  etti. Ekiplerin araştırma sonucunda ateş edilen silahın kurusıkı olduğu bildirildi.  

Havaya ateş eden şahıs kayıplara karışırken olay yerine gelen ekipler mahalle sakinlerinden esgal bilgisi aldığı ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. 

3. Güvercin Festivali Büyük İlgi Gördü

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

guvercin-fes-2015Gönen Belediyesi tarafından 3.sü düzenlenen Güvercin Festivali büyük ilgigördü. Fahri Dilmaç Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen festivalde güvercinler kadar süs tavuklarına da ilgi gösteren katılımcılar festivalin konser bölümünde doyasıya eğlendiler. Festivalde konuşan Başkan Yakar, sevginin önemine dikkat çekerek,

Devamını oku...

Sayfa 1 / 328

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »