SON DAKİKA : >>>

Gönen Haber

İntihar vakaları araştırılmalı!

imam-2Bir yılın içinde iki köy imamının, görev yaptıkları camide intihar etmesi cemaatte tedirginliği arttırırken, gözlerin de Gönen İlçe Müftülüğüne çevrilmesine neden oldu. Bu gidişle Gönen’in köylerinde imam kalmayacak..

Devamını oku...

Bıyık: Diğer partilere örnek olsun

servetbıyıkAk Parti'nin davetine büyük ilgi göstererek oy kullanmaya gelen tüm STK Başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür eden DServet Bıyık "7 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek Milletvekili Genel Seçimleri’nde  aday gösterilecek isimleri belirlemek için AK PARTİ olarak Türkiye Genelinde sivil toplum kuruluşları(STK)’rın görüşlerine başvurmak için sandıklar kurulmuştur. Bu uygulama doğrultusunda Gönen İlçe Teşkilatı olarak Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Salonunda sandık koyduk.

Devamını oku...

Ülkü Ocaklarından mevlit

ulku ocagiGönen Ülkü Ocakları, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un katılımıyla 18 Mart Çanakkale Şehitleri anısına lokma hayrı ve mevlit düzenleyecek. 29 Mart Pazar Günü Çarşı Camii Önünde gerçekleşecek etkinliğe 10 bin kişinin katılması hedefleniyor.

18 Mart Çanakkale Şehitleri anısına Gönen Ülkü Ocakları Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği lokma hayrı ve mevlit etkinliği 29 Mart Pazar Günü Çarşı Camii önünde düzenlenecek. 10 bin kişinin katılımının beklendiği etkinliğe Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un yanı sıra Balıkesir Milletvekilleri aday adayları da katılacak. 

Karadeniz, Gönen’e taşındı

karadenizlilerTürkiye’nin en renkli kültürüne sahip Karadeniz’in tatları Gönen’e taşındı.  Karadenizliler Derneğinin öncülüğünde, bu sene ilk kez Cumhuriyet Meydanında El Sanatları ve Yöresel tatlar şenliği başladı.

Devamını oku...

Karatan’dan STK’lara teşekkür

KARATAN 2Ak Parti Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Mehmet Emin Karatan, geçtiğimiz gün gerçekleşen temayül dolayısıyla STK Başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür etti.

Balıkesir merkez'de ve tüm ilçelerinde yapılan temayül yoklamasına katılan herkese teşekkür ediyorum diyen Karatan, "Partimizin tarihinde ilk defa gerçekleştirdiği bu temayül yoklamasına katılan, tercih listelerinde bana yer veren tüm Oda, Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine, Başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Listeyi zorluyorlar

adaylarGüney Marmara Bölgesinde AK Partinin üç güçlü isminden hangisinin listeye gireceği merak konusu oldu

Bandırma Belediye Başkanlığından,  Milletvekili adayı gösterilen iki dönemde sessiz sedasız listeye girmeyi başaran Cemal Öztaylan, 7 Nisan’da açıklanacak listede şansı en yüksek aday adayları arasında görülüyor. Bandırma 17 Eylül Üniversitesinin mimarı Öztaylan’ın karşısında ise özgeçmişiyle göz dolduran Haluk Sur ve temayülden 1’ci çıkan Karatan var.

Devamını oku...

Operasyonda Gönen’de var

operasyonBalıkesir'de cumhuriyet savcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında, çeşitli dernek ve kamu kurumlarınca hazırlanan 20 civarında Avrupa Birliği projesi incelemeye alındı. Polis ekipleri, usulsüzlük olduğu iddia edilen projeleri hazırlayan kurumlardan proje evraklarını teslim aldı. İncelenen evraklar arasında Gönen Eğitim Gönüllüleri de bulunmakta.

Devamını oku...

Tüm: Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var

gönen tümÖn seçim çalışmalarını sürdüren CHP Balıkesir Milletvekili aday adayı Mehmet Tüm, dün Gönen’de partililerle öğle yemeğinde bir araya geldi. halkın demokrasiyi, insan haklarını savunan, köylünün, işçinin haklarını savunan iktidara ihtiyacı olduğunu söyleyen Tüm, ön seçimde partililerden destek istedi.

Gerek ön seçim gerekse seçim çalışmalarıyla parti tabanından tam not alan CHP Balıkesir Milletvekili aday adayı Mehmet Tüm, dün Koza Park’ta Gönenli partililerle öğle yemeğinde bir araya geldi. İlçe Başkanı Bülent Birgül’ün yanı sıra parti yönetiminin ve üyelerin yoğun katılım gösterdiği öğle yemeğinde, partililere seslenen Mehmet Tüm, 29 Mart Pazar günü yapılacak ön seçimde destek istedi.

Devamını oku...

Odadan ithalat tepkisi

13-Necati ÖZKURT-Ziraat Odası BaşkanıGönen Ziraat Odası Başkanı Necati Özkurt, TMO’nun piyasayı dengeleme gerekçesiyle düşük kalitede çeltik ithalat etmesine “KDV oranı %1’e düşmesine rağmen, tüketime yansımadı. Bu konuda önlem alamayan yetkililerin ithalat da çözümü araması hem üreticiye hem de sanayiciye zarar verecek” dedi.

Devamını oku...

İmam camide kendini astı

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfEn iyi 

imamÖnce B. Soğuklar Köyü imamı ardından aslen Canbaz Köyünden olan Yeniakçapınar Köyü İmamı İlyas Çetintaş (46) görev yaptığı camide kendini astı. Bir yıl içinde iki köy imamının  camide intihar etmesi  gözlerin Gönen İlçe Müftülüğüne çevrilmesine sebep oldu.

Devamını oku...

Gönen STK’ları seçimini yaptı

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

sandıkAK Parti'nin milletvekili adaylarının belirlenmesinde sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri oy kullandı. Gönen’de dün 150’ye yakın meslek, esnaf odası başkanları, vakıf, dernek  ve sendikalar sandık başına giderek listede görmek istedikleri aday için oy kullandı. Gönen’deki Sivil toplum örgütlerinin ilgi odası ise AK Partinin aday adaylarından Mehmet Karatan oldu.

Devamını oku...

Sayfa 1 / 330

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

mehmet-tum-rek