SON DAKİKA : >>>

Gönen Haber

Şehide ahde vefa

sehit-evi-2016Gönen Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Şehit uzman çavuş Sercan Özkul’un Ayvalıdere kırsal mahallesindeki baba evinin tadilatını gerçekleştirerek, aileye teslim etti. Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, şehidin adının Gönen’de caddeye verileceğini açıkladı.

Devamını oku...

Belediye ihaleye katılacak

baskan-meclis-ekimValilik, Ekşidere’de 20 bin dönüm alan üzerindeki 2 jeotermal sahayı 30 yıllığına ihaleye çıkartıyor.

Gönen Belediye Meclisi, Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Kurulunun Jeotermal Saha ihalesine katılacak. Gönen Belediye Meclisi, Gönen belediyesi adına Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’a, ihaleye katılma yetkisini verdi. 20 bin dönüm alanda 2 jeotermal sahanın ihale edileceğine dikkat çeken Başkan Yakar, “Sıcak suyun kontrolünün belediyede olması için ihaleye katılacağız” dedi.

Devamını oku...

KIRSALA YATIRIM HAMLESİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

kirsal-calisma-16Gönen Belediyesi, ilçe merkezi ile kırsal mahalleler arasındaki farkı en aza indirgemek için kırsaldaki yatırım hamlesini sürdürüyor. “Vatandaşımız yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulacak” diyen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, bu yaz döneminde 160 bin metrekarelik kilit parke taş döşendiğini açıkladı.

Devamını oku...

İmamların Kavgası Cemaate Camiyi Terk Ettirdi

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 7
ZayıfEn iyi 

gonen-rustem-camiiRüstem Camiinde, imam ile müezzin birbirine girdi. Cemaat çareyi camiyi terk etmekte buldu.

13 Haziran Pazartesi Günü ikindi namazı sonrası imam M.Y. ile müezzin E.K. arasında  Mukabelenin konusunu kimin anlatacağından  çıkan tartışma, tekme tokada dönüştü. İmam ile müezzinin kavgasından şaşkına dönen cemaat, mukabeleyi yarıda bırakıp camiyi terk etti.

Devamını oku...

Trafik terörü can aldı

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 7
ZayıfEn iyi 

20160509 140118Trafik Haftasının kutlandığı günlerde Gönen’de trafik canavarı da mesai yaptı. İki gün arayla meydana gelen iki farklı kazada, iki kişi yaşamını yitirdi. Dün, Gönen-Bandırma yolunda meydana gelen kazada Gönen’in sevilen ismi 87 yaşındaki Ahmet Küçükaçka yaşamını kaybetti.

Devamını oku...

Gönen USK’den çekildi

BASINTOPLANTISIGönen Süt Üreticileri Birliği Başkanı Necmi Ayyıldız, USK Yönetim Kurulu Üyesi Ziraat odası Başkanı Özkurt ile birlikte basın toplantısı düzenledi ve “Ulusal Süt Konseyi, açıkladığı fiyatı koruyamayacaksa, fonksiyonunu yerine getiremeyecekse, verdiği kararın arkasında duramayacaksa,üreticinin hakkını koruyamayacaksa burada durmanın anlamı yok lağvedilmeli, kapatılmalıdır. Gönen Süt Üreticileri Birliği olarak Ulusal Süt Konseyi’nden çekiliyoruz. Yönetiminden de ayrılıyoruz” dedi. Ziraat Odası da aynı gerekçelerle USK’den çekildiğini duyurdu.

Devamını oku...

AK GENÇLiKTEN ANLAMLI ZiYARET

akparti-gençlikGönen Ak Parti Gençlik Kolları 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Münasebetiyle Gönen Özel Eğitim Uygulama Merkezine Ziyarette Bulundu.

Devamını oku...

100 bin ziyaretçi bekleniyor

ozkurt-ziyaretTarım Fuarı, yaprağın kıpırdamadığı Gönen esnafının da umudu oldu

7-10 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 6’cı Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarının hazırlıkları tamamlandı. Belediye Başkanı Yakar’ı makamında ziyaret eden Ziraat Odası Başkanı Özkurt, “3 gün açık kalacak olan fuarı 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor” derken, Başkan Yakar ise Balıkesir tarımının lokomotifi olan Gönen’in Tarım Fuarıyla da Balıkesir’de fark yarattığını söyledi.

Devamını oku...

EVLAT KATİLİ OLDU

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 8
ZayıfEn iyi 

evlat-katili-olduGönen’de baba-oğlun müteahhit yüzünden çıkan tartışması kanlı bitti. Kendisine bıçak çeken oğlunu, baltayla kesti…

Gündoğdu Mahallesinde  aynı evde yaşayan 72 yaşındaki Hayrettin Çeltikçi ile 47 yaşındaki oğlu Vahdettin Çeltikçi’nin arasında Cumartesi sabahı , evin müteahhide verilmek istenmesinden dolayı şiddetli tartışma yaşandı.  Fırıncılık yapan baba Çeltikçi, kendisine bıçak çeken oğlunu baltayla kesti. Ağır yaralanan Vahdettin Çeltikçi, kaldırıldığı Bandırma Devlet Hastanesinde yaşamını kaybetti.

Devamını oku...

BAŞKANLAR MIPIM FUARINDA

baskanlar-mpimDÜNYANIN en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM, Fransa'nın Cannes şehrinde açıldı. Fuarın en göz alıcı standı ise Türkiye. 1700 metrekarelik alan ve 850 kişilik katılım ile Türk şehirlerinin ve gayrimenkul şirketlerinin gövde gösterisine sahne oluyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, fuara Gönen Kentsel Dönüşüm Projesi de dahil 14 projeyle katıldı.

Devamını oku...

1.5 AYDIR KAYIP

evden-kacma-164 yaşındaki çocuğunu arkasında bırakıp, babasının taksit yatırmak üzere verdiği 600 lirayla sırra kadem bastı.  Ailesi, arkasında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolan kızlarının hayatından endişe etmeye başladı.

Devamını oku...

Sayfa 1 / 336

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »