SON DAKİKA : >>>

Gönen Haber

Vali’den Gönen ziyareti

vali-yakarBalıkesir Valisi Mustafa Yaman, Gönen’e iade-i ziyarette bulundu.Sergi açılışı yapan Vali Yaman,  Kaymakamlık  ve Belediye ziyaretlerinin yanı sıra bazı fabrikalarda incelemelerde bulundu.

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, ilçe ziyaretlerini Gönen’le sürdürdü. Gönen Kaymakamlı ziyaretinin ardından Gönen Belediyesine geçen, İmam Hatip Anadolu Lisesinin resim sergi açılışını gerçekleştiren ve sergiyi gezen Yaman, Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ı da makamında ziyaret etti.

Devamını oku...

Avcılar yeni yerinde

avcilar-acilisGönen Belediyesinin desteğiyle kazandırılan Yeşil Gönen Avcılık ve Atıcılık Kulübünün sosyal tesisi açıldı.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın yanı sıra AKP İlçe Başkanı Av. Servet Bıyık, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Dökmen, belediye meclis üyeleri ve esnaf odası başkanlarının katıldığı açılışta kısa bir konuşma yapan Avcılar Kulübü Başkanı Yakup Dağcı, Başkan Yakar’a katkılarından dolayı teşekkür ederken; Belediye Başkanı Hüseyin Yakar da tesisin hem Gönen’e hem de avcılara hayırlı olmasını diledi. 

CHP’den aşure etkinliği

chp-asureCHP Gönen Kadın Kolları, parti binası önünde dün vatandaşlara aşure dağıttı.

Muharrem ayı kutlamaları devam ederken, CHP Gönen Kadın Kolları dün vatandaşlara aşure dağıttı. Parti binası önünde düzenlenen aşure etkinliğine İlçe Başkanı Bülent Birgül de destek verdi.

Kore şehitleri unutulmadı

korelilerGönen ilçesinde, 'Kore Şehitlerini Anma Günü' nedeniyle hasta bir Kore gazisi ziyaret edildi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gönen Şubesi'nde, günün önemi üzerine küçük bir toplantı düzenlendi. Dernek Başkanı Mehmet Özen, toplantıda, kısa bir bilgilendirme konuşması yaptı. Toplantıya, Hüseyin Çolak,

Devamını oku...

Tarihi bir proje

kentsel-donüsum.2014Gaziosmanpaşa’yla Türkiye’de kentsel dönüşüm uygulamasını ilk yaşama geçiren belediye başkanı unvanını kazanan Erol, tabakhaneye uygulanacak kentsel dönüşüm projesini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taşıma hazırlığında.

Kentsel Dönüşüm projesinde Gönen Belediyesine destek vermeye hazırlanan Gaziospaşa eski Belediye Başkanı Erhan Erol’a, Belediye Başkanı Yakar ile Deri İşadamları Derneği Başkanı Koç brifing verdi. 1 milyar dolarlık Kentsel Dönüşüm projesinin, Türkiye’de benzeri olmayan ve amacına uygun tek proje olduğuna vurgu yapan Erol’dan, “Gönen’e yatırımcı getiririz. Bu proje; Gönen’e, deri sanayicisine ve halka kazandıracak , ilçenin geleceğini şekillendirecek tarihi bir proje” övgüsü geldi.

Devamını oku...

Sulama Birliğine operasyon

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

belge1Gönen Ovası Sulama Birliğine operasyon düzenleyen Gönen Cumhuriyet Savcılığı, birliğin evraklarına el koydu.

Gönen Cumhuriyet Savcılığı, Gönen Ovası Sulama Birliğinin defterlerine el koydu. Sulama Birliğinin, 2012-2014 yılları arasındaki defter ve evraklarında inceleme başlatıldı. Eski yöneticilerin, savcılığa suç duyurusunda bulunmasının savcılığı harekete geçirdiği öğrenilirken,  Bülent Can’ın başkanlığını yürüttüğü SUBİDER’in faaliyetleriyle  ilgili de Çukurova Bölgesindeki sulama birliklerinin savcılıktan inceleme istediği öğrenildi.

Yarışma başlıyor

yarisma-basliyorHERKESİN BİR HİKÂYESİ VARDIR...
BU YIL 26. CISINI DÜZENLEDİĞİMİZ ÖMER SEYFETTİN HİKÂYE YARIŞMASINA HİKÂYELERİNİZİ BEKLİYORUZ. SON BAŞVURU: 26 ARALIK 2014
Amaç: Ömer Seyfettin’i anmak ve hatırasını yaşatmaya devam ettirmektir. Bunun yanında Türk edebiyatı tarihine yeni hikâye ve hikâyeciler kazandırmaktır.
Konu: Serbesttir.
26. Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması, iki bölüm halinde düzenlenmiştir:
I) Öğrenciler Bölümü: 
Ortaokul ve Lisede okuyan öğrenciler katılabilir.
II)Yetişkinler Bölümü: 
Üniversite’de okuyan öğrenciler ve Hikâyeye ilgi duyan bütün yetişkinler katılabilirler.
YARIŞMA ŞARTNAMESİ
1-Yarışma, Türkiye’de ve başka ülkelerde yaşayan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır.
2- Kitaplarıyla hikâyeci olarak kabul edilmiş yazarlar ile daha önce yapılan Ömer Seyfettin Hikâye Yarışmalarında birincilik almış eser sahipleri, yarışmaya katılamaz.
3- Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmemiş olması gerekmektedir.
4- Yarışmacılar, hikâye yarışmasına en fazla bir hikâyeyle katılabilirler.
5- Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin üzerinde sadece rumuz bulunacaktır. 
6- Yarışmacı, kimliğini, açık adresini e-mail adresini ve özyaşam öyküsü ile bir adet fotoğrafını ayrı bir zarfa koyarak üzerine sadece rumuzunu yazıp hikâyesinin yer aldığı büyük zarfın içine koyacaktır. 

Devamını oku...

Türk Milleti, O’na minnettar

10-kasim-anma.2014Türkiye Cumhuriyetinin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76'ncı yıldönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Gönen’de de törenlerle anıldı.

İlk tören saat 08.45’teCumhuriyet Meydanındaki  Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirildi. Gönen Kaymakam Vekili Mehmet Göze, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Garnizon Komutanı Yzb. Temel Kılıç, siyasisi partilerin temsilcileri, resmi ve özel kurumların temsilcilerinin katıldığı törende Ata'nın anıtına çelenk sunuldu. Resmi tören sonrası ADD, CHP ve Eğitim-İş’de Atatük Anıtına çelenk bıraktı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün gözlerini ebediyete kapadığı saat 09.05'te sirenler çaldı. Törene katılanlar saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'ın okudu.

İsrail’i protesto

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

gonen-protestoAnadolu Gençlik Derneği Balıkesir’in Gönen Teşkilatı’nın yaptığı organizasyonla bir araya gelen kalabalık bir grup, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıyı protesto etti.
Grup adına konuşma yapan Anadolu Gençlik Derneği Gönen Teşkilatı Başkanı Cihat Akbulut, “İslam coğrafyasındaki terör olaylarının her birinde parmağı olan işgalci İsrail, Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ediyor.

Devamını oku...

Vali Yaman’a ziyaret

vali.yaman-ziyaretGönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, İlçe Başkanı Bıyık ve Meclis Üyesi Salı’yla birlikte Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Devamını oku...

Mührünü yanından ayırmıyor

suleyman-kardas-2014Parti mührünü yanından ayırmayan Gönen İlçe Başkanı Süleyman Kardaş, MHP’de kongre takvimi başladı. Genel Merkezden gelen genelgeye göre 17 Kasım 2014-26 Şubat 2015 tarihleri arasında tüm il ve ilçe teşkilatlarının kongre sürecini tamamlayacağını bildiren Kardaş, İlçe Başkanlığına aday olmadığını açıkladı.

MHP Gönen İlçe Başkanı Süleyman Kardaş, “Partimizin Genel Merkezinden gelen genelgeye göre 17 Kasım 2014-26 Şubat 2015 tarihleri arasında tüm il ve ilçe teşkilatları kongre sürecini tamamlamış olacak” dedi. Gönen İlçe kongresinde, yönetime yeniden aday olmadığının altını çizen Kardaş, “Yönetime aday olan arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Sayfa 1 / 325

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »