Gönen Haber

Engelleri kaldıralım

engelliler-msjHer bireyin bir engelli adayı olduğuna işaret eden Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Belediye Başkanı Hüseyin Yakar 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımlamış olduğu mesajında, tüm dünyada 3 Aralık Engelliler Gününün, toplumun engelliler konusunda dikkatini çekebilmek ve daha duyarlı olmalarını sağlamak için çeşitli etkinlikler ve sosyal

Devamını oku...

2014’ün son Meclisi

2014.meclisiGönen Belediye Meclisi, 2014 yılının son meclis oturumunu gerçekleştirdi. 4 gündem maddesiyle yapılan oturumda, Gönen Belediyesinin öncülüğünde Sarıköy Mahallesinde deve güreşi yarışları yapılması oy birliğiyle kabul edilirken, Galericiler Sitesine yapılacak 38 taşınmazın da satış kararı da oy çokluğuyla çıktı.

Yılın son belediye meclis oturumu Pazartesi akşamı gerçekleşti. AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hikmet Arabacıoğlu ile CHP’li Belediye Meclis Üyesi Öğünç Küçükkoyuncu’nun mazeret bildirerek katılmadığı oturumunda, 4 gündem maddesi görüşüldü.

Devamını oku...

Dökmen’in yerine Koç

Necmi KoçAralık ayı Belediye Meclisi oturumunda İmar Komisyonunda görev yapan Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Dökmen’in yerine AK Partili Belediye Meclis Üyesi Necmi Koç seçildi.

Resmi Gazetede yayımlanan Büyükşehir Yasasında, belediye başkan yardımcılarının ihtisas komisyonlarında yer alamayacağı hükmünden dolayı, İmar Komisyonunda görev yapan Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Dökmen, komisyondan çıktı. Dökmen’in yerine İmar Komisyonuna, AK Parti grubunun önerisiyle Belediye Meclis Üyesi Necmi Koç seçildi.

Parlak’ın özel misafirleri

engellilerÖzel Eğitim Öğrencileri Kaymakam Hüseyin Parlak’a Misafir Oldu

Yaşamın herkesten farklı sürpriz hazırladığı kesimin temsilcileri olan engelli öğrenciler 2 Aralık Salı günü keyifli ve mutlu dakikalar yaşadı. Kaymakam Hüseyin Parlak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada Gönen’de faaliyetine yakın zamanda başlayıp alanında kendini kısa sürede kanıtlayan Gönen Özel Eğitim Merkezi’nin öğrencileri ile refakatçileri yer aldı.

Devamını oku...

DÜNYADA BENZERLERİ YOK

göndakGönen Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlkyardım Derneği bünyesinde 3 yıl önce kurulan "Çocuk Kulübü"nde 4 ile 10 yaşları arasında 29 çocuk, büyüklerinden aldıkları arama kurtarma, yaralıya müdahale, ilk yardım eğitimleriyle tatbikatlara katılıyor.

Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonunun (AKDF), "6,9 büyüklüğünde deprem" senaryosuna göre planlanan "2014 Yılı Ulusal Tatbikatı", bazı illerde faaliyet gösteren 8 dernekten 220 arama kurtarma personelinin katılımıyla hafta sonunda  Gönen’de yapıldı.

Senaryo gereği yıkılan binaların enkazlarından yaralıya ulaşan ekiplerin koordineli çalışmaları, başarıyla gerçekleştirildi.

Devamını oku...

7 arıtmadan biri Gönen’e

huseyin yakar_hdGönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Büyükşehir Belediyesinin 7 mahalleye kuracağı arsenik giderme sistemlerinden bir tanesinin de Gönen’e kurulacağını açıkladı.

Devamını oku...

Deveciler dernekleşti

deveciler-dernegiGönen Belediyesinin öncülüğünde Devecilik Kültürünü Yaşatma ve Deve Sevenler Derneği kuruldu. Dernek Başkanı Şaban İnci ile yönetimi Belediye Başkan Yardımcısı Dökmen’i ziyaret etti.

Sarıköy Mahallesinde Devecilik Kültürünü Yaşatma ve Deve Sevenler Derneği kuruldu. Gönen Belediyesinin desteğiyle kurulan derneğin kurucu yönetimi ilk ziyaretini Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Dökmen’e gerçekleştirdi.

Devamını oku...

Belediyeden kış çalışması

kisa-hazirlikEkşidere ve Güneşli mahallelerinde gerçekleştirilen yol çalışmaları ile birlikte yağmur suyu kanallarında temizleme çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Dökmen çalışmaları yerinde izledi.

Devamını oku...

Proje Gönen’e geldi

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfEn iyi 

bebekcikBüyükşehir Belediyesi ile Gönen Belediyesi “Merhaba Bebek Projesi” kapsamında yeni doğan bebeklere yönelik hediye paketi ve tebrik kartı hazırlattı. Hazırlanan paketler Gönen Belediyesi Beyaz Masa Birimi çalışanları tarafından ailelere teslim edildi. Ziyaret edilen aileler bu uygulamadan duydukları memnuniyetlerini dile getirirlerken, projenin uzun yıllar sürdürülmesi planlanıyor.

Kimsenin Gönen’e zarar verme hakkı yok!

gonen-toplantiÇiftçi kurumu Sulama Birliği Müdürü Aktan Çömlekçioğlu’nun Taraf Gazetesine verdiği  “Devlet izniyle zehirli pirinç üretiliyor” haberi Gönen’i alarma geçirdi. Ticaret Borsasının öncülüğünde düzenlenen geniş katılımlı toplantıda, konuşan Umut Çeltik Fabrikası ortaklarından Hasan Orta, “Yerli pirinç üzerinde büyük oyun oynanıyor. Gönen baldosu zarar aldı. Kendi içimizden birinin bunu yapması vatan hainliğidir” diye tepki gösterdi.

Gönen Ovası Sulama Birliği Müdürü Aktan Çömlekçioğlu’nun Gönen Çayındaki kirliliği “Devlet izniyle zehirli pirinç üretiliyor” diyerek ulusal basına taşımasının yankıları devam ediyor. Ekonomisinin %70’i tarımsal üretime dayalı olan Gönen, çıkan haber sonrası acil toplantı düzenledi.

Ticaret Borsasının öncülüğünde Yıldız Otel’de yapılan toplantıya Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu, Ticaret Odası Başkanı Hasan Özçağlayan, Ziraat Odası Başkanı Necati Özkurt, Biga ve Manyas Ziraat Odası başkanları, sivil toplum örgütleri ile Gönen’deki çeltik fabrikası sahipleri katıldı. 

Devamını oku...

Mezarlıkta yeni uygulama

mezarlik-hatimMezarlıktaki Hatmi Şerif uygulamasına vatandaşlardan teşekkür

Gönen Şehir Mezarlığı’nda her gün Kur’an-ı Kerim’den bir cüz okunuyor ve ayda bir hatmedilerek sevabı burada medfun olanların ruhlarına bağışlanıyor. Uygulamanın başlamasından bu yana uzunca bir süre geçmiş olmasına rağmen bu durumdan yeni haberdar olan vatandaşlar duydukları memnuniyeti bizzat belediyeye gelerek dile getiriyorlar. Yapılan temizlik çalışmaları ve düzenlemelere ilaveten yapılan bu uygulama 2009 yılında Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar tarafından başlatıldı ve halen devam ettiriliyor.

Sayfa 1 / 326

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »