SON DAKİKA : >>>

Selvi Gıda’dan dev atılım

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfEn iyi 
selviler

1960 yılında ticari hayatına başlayan 1995’te kurumsal kimliğe kavuşarak şirketleşen  Selvi Gıda, Çanakkale bölgesine de açıldı. 2 bin ürün çeşidini 1500 noktaya pazarlayan Selvi Gıda, Çanakkale’de Çaykur Bölge Bayiliğini alırken; ürün çeşidini 5 bine, dağıtım noktasını ise 3 bine çıkartmayı hedefliyor.

GÖNENLİ ESNAFA ÖNCÜ OLDU

Güney Marmara’nın en büyük  pazarlama firmalarından bir tanesi olan Selvi Gıda Limited Şirketi, Çaykur Bölge Bayiliğini aldığı Çanakkale ilindede  dağıtım ve pazarlama yapmaya hazırlanıyor. 28 araç filosunu ve 42 kişilik kadrosunu yeni hizmet ağıyla birlikte genişletme hazırlığında.

1960 yılında ticari hayatına başlayan 1995 yılında ise şirketleşerek kurumsal kimlik kazanan firma, 2010 yılında Çınar İhtiyaç Maddeleri isminde bir şirket daha kurarak müşterilerine 2 şirketle hizmet vermeye başladı. Ahmet ve Veysel Selvi kardeşler tarafından başarılı bir şekilde yönetiliyor. 10 yıldır bölgede çok ciddi hizmet verdiklerini kaydeden Ahmet Selvi, “değişmeyen tek şey değişimdir” sloganını esas aldıklarını söyledi. 2 bin ürün yelpazesini 5 bine yükseltmeyi, 1500 noktaya yaptıkları da pazarlama ve dağıtımı Çanakkale bölgesiyle birlikte 3 bine çıkartacaklarını kaydetti.

Yıllar içerisinde büyürken, kimlik  değiştiren Selvi Gıda’nın, öncelikle Gönen’de lider konumuna geldiğini de hatırlatan şirket yöneticilerinden Ahmet Selvi, “ardından da çevre ilçelere açılarak dağıtımcı firma olarak başarılı bir şekilde faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Bölge interlandımızda, Gönen, Bandırma, Susurluk, Erdek, Marmara, Avşa Adası, Manyas, Kemalpaşa, Karacabey ve Biga bulunmaktadır” dedi.

2008 yılında Bandırma’ya depo açarak deyim yerindeyse kabuklarını kırdıklarını belirtirken, “Depo ile birlikte Gönen dışına çıktık.Hizmet kalitemizi arttırarak hedeflerimizi büyüttük. Basarı için işinize yatırım yapmak gerektiğini düşünüyoruz. Bu noktada Gönenli hemşerilerimizi işlerine yatırım yapmaya, gerekiyorsa şirket evlilikleri gerçekleştirerek daha gülcü olmaya davet ediyoruz. Memleketimizde  ne kadar yatırımcı artarsa o kadarda gelir düzeyimiz artar.İşsizlik azalır.Bizler üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapıp;

BAYRAĞI DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ

Biz, babamızdan aldığımız bayrağı daha ileri taşımak için mücadele ediyoruz. Çaykur’un Çanakkale Bölge bayiliğini almak çok önemli. Bu atılımımızın da ticaretle uğraşan esnafımıza örnek olacağını umuyoruz. Gönen’in ticareti ne kadar dışarıya açılırsa, ilçemizin ağırlığı o ölçüde artar, söz sahibi olur. Bölgede, ekonomik olarak kuvvetlendiğimiz takdirde, aynı derecede güçleniriz, sözümüz dinlenir” derken; Selvi Gıda’nın vizyonunu ise “Yeni dünya düzeni içerisinde; aktif satış sistemlerini benimsemek, dağıtımcılığını yaptığı firmaları en iyi şekilde temsil etmek, firma mamullerini doğru zamanda doğru yerde en etkin bir şekilde bulunmasını ve rafa girdikten sonra tüketiciye ulaşana kadar arkasında olmayı ilke edinmek ve bütün bu ilkelerle müşterilerimizin hizmetine sunmaktır” diye özetledi.